Not known Factual Statements About kepçe kulak ameliyatı otoplasti günah mı

Solunum fonksiyon organı olarak burundaki eğrilikler (deviasyonlar) burun içerisindeki et parçaları (polipler ve konka hipertrofileri) burun kanatlarının hava girişine engel olması kişide yalnızca solunum sıkıntılarını değil; aynı zamanda kronik baş ağrıları, sinüzitler, uyku apneleri gibi çAlright sayıda başka sağlık sorunlarını da yaratabilirler. Bu nedenle burnun estetik operasyonlarında işlevsellik ve estetik birlikte değerlendirmelidir.

Burun estetiği yaptırmak isteyen bir kişi önce sağlık taramasından geçirilir. Ameliyat öncesi doktor ile yapılan görüşmelerde hasta doktora nasıl bir burun istediğini ve beklentilerini anlatır.

Obstrüktif uyku apnesi bulunan hastalar da dikkatle ele alınmalıdır. Bu durum operasyon sırasında ve sonrasında komplikasyon riskini artırır.

Ardından, sağlık durumunun ameliyata uygunluğunu değerlendirmek üzere kan testleri yapılması gerekmektedir.

Hekimler arasında en çAlright tercih edilen açık ve kapalı rinoplasti uygulanmaktadır. Kapalı rinoplasti özellikle burun ucuna yapılacak müdahaleleri içeriyorsa daha çok tercih edilmektedir. Açık rinoplasti ise kıkırdaklara ve asimetrik bozukluklara sıklıkla uygulanmaktadır ve genellikle hafif bir iz kalmasına neden olmaktadır.

Burnun anatomik özelliklerine ve estetik sorunlarına bağlı olarak farklı teknikler ve yöntemlerle gerçekleştirilen burun estetiği

Sadece estetik amaçla yapılan bir ameliyat olmadığını, hastanın solunum ile alakalı sıkıntılarını gidermeye yönelik olarak da yapılabildiğini ekleyelim. Özellikle burnun fonksiyonları ile ilgili problemlerin giderilmesi de bu ameliyatın sıklıkla yapılmasının nedenlerinden biridir.

Dudağın hareketi: Burun ve dudak arasındaki ilişki burun estetiği sonrası dudağın hareketinde bazı burun estetiği rinoplasti merkezi değişikliklere yol açabilir.

Kolumellar Strut Yerleştirme: Bu teknik septal kıkırdaktan alınan bir greftin medial cruralar arasına yerleştirilmesini içerir. Bu işlem uç projeksiyonunu hafifçe artworkırırken burun ucunun desteklenmesine propertyımcı olur.

Operasyonun son aşamalarında yapılan değişikliklerin korunması ve iyileşme sürecinin desteklenmesi amacıyla özel teknikler uygulanır.

Rinoplasti sonrası oluşan problemin bulunduğu yere ve dokuya göre ameliyat yaklaşımı ve tekniği farklılık gösterir.

Burun Ateli: Ameliyat sonrasında burun ateli veya alçısı genellikle bir hafta boyunca tutulur. Bu atel, burunun yeni şeklini koruma ve iyileşme sürecine gardenımcı olur.

Ameliyat sonrası şişlik ve morluklar normaldir, ancak bunları minimize etmek için soğUnited kingdom kompresler veya buz torbaları kullanılabilir.

Rinoplasti fiziksel ve ruhsal olgunluğa erişmiş, burun yapısı ve dokuları gelişimini tamamlamış hastalara yapılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *